آرایش چشم چیست

آرایش چشم

آرایش چشم (Eye makeup) بخشی از میکاپ است که در آن بر افزایش زیبایی و جذابیت چشم‌ها تاکید می‌شود. آرایش چشم‌ها شامل استفاده از سایه چشم، خط چشم، ریمل، مژه‌های مصنوعی و… می‌شود و استفاده از این محصولات آرایشی، زیبایی چشم‌ها را دوچندان می‌کند. آرایش چشم به همراه میکاپ تخصصی یکی از خدمات سالن زیبایی و آرایش مریم طهرانی است که از آن در کنار میکاپ‌های مختلف و بخصوص میکاپ عروس‌ استفاده می‌شود.

آرایش چشم

انواع آرایش چشم

برای آرایش چشم‌ها از محصولات آرایشی متنوعی استفاده می‌شود. هر کدام از این محصولات کاربرد خاص خود را دارند و با توجه به نوع کاربردشان از آنها در میکاپ چشم استفاده می‌شود.

سایه چشم

سایه چشم یکی از لوازم آرایشی است که کاربرد آن بر روی پلک‌ها و زیر ابروها می‌‌باشد. از سایه برای زیبایی پشت پلک و نگاهی جذاب و گیرا استفاده می‌شود. سایه به چشم جلوه می‌دهد و مکمل رنگ چشم است و دارای رنگ‌های گوناگونی و تنوع زیادی می‌باشد. سایه چشم انواع مختلفی دارد و براساس مواد سازنده و تشکیل‌دهنده آن متفاوت هستند و می‌توانند به صورت پودری، مایع، کرمی و… باشند. مریم طهرانی در دوره‌های آموزشی خود تکنیک‌ها و انواع مدلهای سایه چشم از جمله سایه چشم بادیگاردی را به طور کامل و تخصصی آموزش می‌دهد.

آرایش چشم | سایه چشم

خط چشم

خط چشم یک محصول آرایشی پراستفاده است. خطی که در پشت پلک و نزدیک به مژه‌ها برای افزایش زیبایی و درشت کردن چشم‌ها کشیده می‌شود. خط چشم انواع مختلفی دارد که کشیدن آن دقت، مهارت و تجربه زیادی می‌خواهد. میکاپ آرتیست‌های سالن زیبایی مریم طهرانی تخصص و مهارت زیادی در این زمینه دارند و زیباترین خط چشم‌ها را با توجه به تناسب آن با فرم چشم‌ها و سبک آرایش استفاده شده برای میکاپ‌های متفاوت استفاده می‌کنند. شما نیز برای یادگیری این مهارت می‌توانید از محصولات آموزشی مریم طهرانی استفاده کنید. مریم طهرانی در دوره‌های آموزش خود کشیدن خط چشم را به صورت حرفه‌ای آموزش می‌دهد.

ریمل

ریمل یک محصولی آرایشی پرطرفدار است که از آن برای تیره کردن، حجیم کردن و بلند کردن مژه‌ها استفاده می‌شود. استفاده از آن آسان و راحت است و انواع مختلفی دارد و بر اساس مواد سازنده، رنگ، نوع برس‌ و… دسته بندی می‌شود. ریمل‌های بلند کننده، حجم دهنده، تقویتی، رنگی و… از انواع آن هستند که در میکاپ‌های مختلف استفاده می‌شوند.

انواع آرایش چشم | ریمل

مژه مصنوعی

مژه مصنوعی به چشم‌ها حالت می‌دهد و باعث افزایش تعداد و حجم مژه‌ها می‌شود. مژه مصنوعی برای کسانی مناسب است که مژه‌های طبیعی آنها پر و بلند نباشند. مژه مصنوعی در مدل‌های مختلفی موجود می‌باشد که استفاده از هر کدام از این مدل‌ها بیشتر به سبک میکاپ شما بستگی دارد. در سالن زیبایی مریم طهرانی هر کدام از این مژه‌های مصنوعی با توجه به نوع میکاپ، فرم چشم‌ها و خواست مشتری بکار برده می‌شود.

فر مژه

فر مژه ابزاری است که برای حالت دادن به مژه ها و قبل از استفاده از ریمل بکار برده می‌شود. این محصول زیبایی، مژه‌ها را حالت داده و باعث می‌شود تا فرم زیباتری به خود بگیرند و چشمان شما را زیباتر می‌کند.

آرایش چشم | فر مژه

انواع مدل آرایش چشم

آرایش چشم مدلهای متنوعی دارد و حتی می‌تواند منحصر بفرد باشد و با توجه به مناسبت و سلیقه مشتری باشد. در آرایش چشم از مدل سایه‌های متفاوت، انواع خط چشم، ریمل و انواع مژه‌های مصنوعی استفاده می‌شود. شما با مراجعه به سالن زیبایی و آرایشی مریم طهرانی می‌توانید مدل آرایش چشمی را که دوست دارید و مورد پسند شما است و با سبک میکاپ شما هماهنگی دارد را انتخاب کرده و توسط میکاپ آرتیست حرفه‌ای ما آرایش شوید.

آرایش چشم ساده

در یک آرایش چشم ساده از سایه‌های رنگ نود، خط چشم ساده و مژه های مصنوعی که چندان تجملاتی نیستند استفاده می‌شود. این آرایش ساده و نود برای بانوانی که چندان طرفدار آرایش‌های پر زرق و برق نیستند کاملا مناسب است.

آرایش چشم ساده

آرایش چشم دخترانه

آرایش چشم دخترانه یک آرایش لایت و ملایم با استفاده از رنگ سایه نود، خط چشم های ترند است که به شما ظاهری نچرال می‌دهد و حتی می‌تواند سن شما را کمتر نشان دهد.

آرایش چشم با سایه تیره

استفاده از سایه‌های تیره در آرایش چشم‌ها به ویژه مدل سایه اسموکی کاربرد دارد. در این مدل از سایه‌های تیره نظیر مشکی، قهوای تیره، سرمه‌ای، خاکستری تیره و… استفاده می‌شود و که میکاپ شما را مرموز و خیرکننده می‌کند.

آرایش چشم با سایه تیره

درشت کردن چشم با آرایش

ما در سالن زیبایی مریم طهرانی با تکنیک‌های منحصر به فرد و استفاده صحیح از محصولات آرایشی چشم و انواع سایه‌ها، افرادی را که چشم‌های ریزی دارند به گونه‌ای میکاپ می‌کنیم تا چشم‌های آن‌ها بزرگتر و درشت‌تر شوند. با این تکنیک بدون شک زیبایی و جذابیت چشم افزایش پیدا می‌کند.