بافت مو | انواع مدل بافت مو

بافت مو

بافت مو نوعی مدل مو است که می‌تواند به صورت ساده از سه رشته یا به صورت پیچیده‌تر با چند رشته یا دسته‌ای از موها بافته شود. از بافتن برای مدل دادن و آراستن موی انسان برای هزاران سال در بسیاری از فرهنگ‌های مختلف در سراسر جهان استفاده شده‌است.
ساده‌ترین و رایج‌ترین نسخه بافتن موها یک مدل صاف و سه رشته‌ای است. الگوهای پیچیده‌تری از بافت را می‌توان یافت که تعداد دسته‌های مو در آن‌ها متفاوت است و مدل‌های مختلفی دارد. (مانند بافت دم ماهی، بافت پنج‌رشته، فرانسوی، هلندی دو طرفه، آبشاری و…)
این مدل مو عموماً طولانی و بلند است و برای درست‌کردن آن باید طول موها به اندازه کافی بلند باشد. اگرچه گاها روی موهای نسبتا کوتاه هم می‌توان بعضی از مدل‌ها نظیر فرانسوی، هلندی و آفریقایی را استفاده کرد، اما موهای خیلی کوتاه را نمی‌توان بافت! از نظر ساختاری، بافت مو را می توان با فرآیند بافت مقایسه کرد، که معمولاً شامل دو مجموعه عمود بر هم و مجزا (تار و پود) است.

تاریخچه بافت مو

بافت مو (hair braid) خواستگاه بسیار باستانی دارد. تصور کنید که بافت‌ مو به عنوان یک مدل مو به مصر باستان در حدود 4000 سال قبل از میلاد، برمی‌گردد. اما گفته‌می‌شود که اولین بار در غرب آفریقا بافت مو به عنوان نشان دادن یک موقعیت اجتماعی در قبایل استفاده می‌شده، به وجود آمده‌است، زیرا زنان آفریقایی در ملاقات با یکدیگر موهای خود را می‌بافتند. در واقع این بافتن‌مو نوعی هنر محسوب شده‌است که این هنر در بین افراد جوان قبایل آفریقایی با نگاه کردن به زنان مسن آموخته ‌می‌شد.

تاریخچه بافت مو

انواع بافت مو


بافت مو در سبک‌های مختلف وجود دارد به طوریکه گوناگونی آن در هر کشور و ملیتی با توجه به فرهنگ مردم آن منطقه است. از جمله انواع این بافت‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:
بافت مو ساده
فرانسوی
بوکسوری
تیغ ماهی
هلندی
دم اسبی
بافت مو کناری یا بغل سر
بافت آفریقایی
بافت مو تلی یا جلو سر
بافت کناری

مدل بافت مو

با توجه به نوع بافت می‌توان آن را به مدل‌ها و روش‌های مختلفی درست کرد. بافت را می‌توان به دور سر بست یا از کناره‌ها شروع به بافتن موها کرد. همچنین بافت می‌تواند محکم یا شل بسته شود.

مدل بافت مو

بافت مو دخترانه

از بافت مو می‌توان برای مرتب کردن و آراستن موی دختربچه‌های کوچکی که زیاد شیطنت می‌کنند، استفاده کرد تا موهای آن‌ها به هم نریزد و شلخته و نامرتب به نظر نیاید. به همراه بافت می‌توان از گلسر و پاپیون نیز‌ استفاده کرد. همچنین این مدل مناسب برای دختران نوجوانی است که گاهی دوست دارند تا با مد روز همراه باشند. انتخاب اکثر این دختران نوجوان مدل‌های بوکسوری، آفریقایی، دم اسبی و هلندی دو طرفه است.

آموزش بافت مو

بافت مو، مدل‌های متنوعی دارد و بافتن آن نیازمند صبر و دقت زیادی می‌باشد. آموزش‌های ویدیویی زیادی در این مورد برای بافتن انواع مدل‌های مختلف در اینترنت وجود دارد که به سادگی با جستجو و دیدن چند باره این ویدیوها و تمرین می‌توانید بافت انواع مدل‌ها را یاد بگیرید. در ادمه آموزش بافت ساده را که رایج‌ترین نوع بافت مو است قرار داده‌ایم.

آموزش بافت مو

بافت ساده

این مدل بافت یکی از ساده‌ترین و رایج‌ترین مدل‌های بافت مو است که با استفاده از سه دسته مو بافته‌می‌شود. بافت ساده را می‌توان به صورت دو طرفه هم انجام داد. فقط کافی است موها را به سه دسته مساوی تقسیم کنید. بعد از تقسیم کردن موها رشته سمت راست را به حالت ضربدری روی رشته وسط بگذارید تا جایگزین آن شود و سپس رشته سمت چپ را روی رشته سمت راست که حالا در وسط قرار گرفته بگذارید تا جایگزین آن شود. شما حالا یک بافت زده‌اید. باید دوباره دو مرحله قبلی را انجام دهید تا بافت کامل شده و زمانی که به انتهای موها رسیدید بافت را با یک کش ببندید تا رشته‌ها از هم جدا نشوند.

انواع خدمات بافت و شینیون مو در سالن زیبایی مریم طهرانی

در سالن زیبایی مریم طهرانی انواع خدمات بافت مو از جمله انواع بافت مو ساده، آفریقایی، باکسری، فرانسوی، تیغ ماهی، هلندی و… و همچنین شیک‌ترین مدل‌های شینیون مو و شینیون عروس توسط تیمی حرفه‌ای، ماهر و باتجربه از هیراستایلیست‌های ما به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

انواع خدمات بافت مو

براشینگ مو

منظور از براشینگ مو فرم‌دهی و استایل‌دادن به موها است. در براشینگ، موها را با حرارت سشوار و به کمک برس یا شانه‌های مخصوص مدل می‌دهند. براشینگ مو یکی از خدمات تخصصی می‌باشد که در سالن‌ زیبایی مریم طهرانی به صورت حرفه‌ای توسط هیراستایلیست‌های ما انجام می‌شود.

کوتاهی مو

در مورد کوتاهی مو برای خانم ها، ایده‌آل این است که هر 3 ماه یکبار این کار انجام شود چرا که در صورت کوتاه نشدن، انتهای مو دو شاخه‌شده و موها دچار موخوره می‌شوند. سالم نبودن نوک موها باعث کاهش رشد آن‌ها می‌شود و درنتیجه ظاهری نامرتب به موهای شما می‌دهد. علاوه بر اثری که کوتاهی مو بر سلامت موهای شما دارد تغییر مدل مو و کوتاه کردن می‌تواند تاثیر چشمگیری در چهره و استایل شما داشته باشد. ما جدیدترین ترندهای کوتاهی مو در سبک‌های مختلف برای هر نوع سلیقه و فردی را به مراجعه کنندگان خود ارائه می‌کنیم.

کوتاهی مو | بافت مو

کراتین مو

کراتین موشکارهایی که در زندگی روزمره خود انجام می‌دهید ممکن است به سلامت موهای شما آسیب برسانند. پدیده‌های متعددی مسئول آسیب رساندن به مو هستند از جمله قرار گرفتن در معرض آفتاب و نور شدید خورشید، آلودگی هوا، شنا کردن در دریا و استخرهای عمومی، رنگ کردن، استفاده زیاد از سشوار و صاف کردن به وسیله اتو مو و… همه این موارد می‌توانند سلامت موهای شما را به خطر بیندازند. کراتینه در واقع یک روش درمانی برای کمک به موهای آسیب دیده‌است. در این تکنیک موها با مواد مورد نیاز تغذیه می‌شود. کراتینه کردن مو عمدتا با کراتین که ماده‌ی اصلی در ساختار مو است انجام می‌شود. هدف از این تکنیک کاهش تاثیرات ناشی از استفاده مرتب از رنگ‌های شیمیایی، بازگرداندن سلامت مو، کاهش موخوره و درمان انتهای موها و همچنین کاهش ریزش مو است.

شینیون عروس

شینیون مدل مویی است که در سبک‌های مختلفی وجود دارد و یکی از محبوب‌ترین و شیک‌ترین مدل‌های آن شینیون عروس است. شنیون مو عروس را می‌توان همراه با تور یا بدون تور، با تاج، به صورت بسته و جمع شده در بالای سر یا پشت گردن درست کرد. شینیون مدل مویی است که تنوع زیادی دارد و برای هر فردی و با هر سبک و سلیقه ایی می‌توان آن را استفاده کرد. بدون شک، شینیون عروس یکی از خدمات اصلی در هر سالن زیبایی است و ما هم با ارئه جدید‌ترین و شیک‌ترین مدل‌های شینیون به عروس خانم هایی که سالن ما را انتخاب کرده اند تلاش می‌کنیم تا رضایت آن‌ها را جلب کنیم.

شینیون مو | شینیون عروس | بافت مو

بوتاکس مو

در طول سال‌ها، تکنیک‌های زیادی برای کمک به زنان برای داشتن موهایی سالم به وجود آمده‌است. یکی از این تکنیک‌ها بوتاکس مو است. بوتاکس مو تکنیکی است که امروزه به یک روش بسیار رایج تبدیل شده‌است، اما بوتاکس مو چیست؟
بوتاکس مو شامل یک روش تضمینی و بازگرداندن سلامت به موها است. این محصول مستقیماً با کمک موادی مانند کلاژن، کراتین و سایر پروتئین‌ها، برای ایجاد خاصیت ارتجاعی، درخشش و بازیابی مواد مغذی عمل می‌کند. با این کار، بوتاکس مو به کاهش موخوره و جلوگیری دو شاخه شدن اضافی موها کمک می‌کند و ظاهری صاف و براق به موها می‌بخشد.
این روش برای موهای خشک و آسیب‌دیده ایده‌آل است. و برای خانم هایی که قبلاً با روش‌های شیمیایی سلامت موهای خود را به خطر انداخته‌اند کاملا مناسب می‌باشد.
همانطور که قبلا ذکر شد، بوتاکس مو باعث می‌شود مو صاف و براق به نظر برسد، اما بسیاری از افراد سوال می‌کنند که آیا بوتاکس واقعا موها را صاف می‌کند یا نه؟ در واقع بوتاکس برای صاف کردن موها در نظر گرفته‌نشده است، اما به صافی نسبی تارهای مو کمک می‌کند. در واقع، هدف واقعی این روش کاهش حجم و افزایش درخشندگی است.