رنگ مو، انواع و بهترین مارک رنگ مو

رنگ مو | انواع رنگ مو

رنگ مو

رنگ کردن مو، تکنیکی است که در آن موی طبیعی، رنگ و یا دکلره می‌شود. در رنگ کردن با استفاده از محصولات رنگ شیمیایی یا طبیعی، رنگ موها تغییر داده می‌شود. این تغییر می‌تواند با اهداف مختلفی انجام شود. از جمله برای تغییر رنگ، پوشاندن اثر موهای سفید و خاکستری و… . رنگ مو (hair color) به شما کمک می‌کند تا یک تصویر منحصر به فرد از خود ایجاد کنید. البته رنگ کردن آن‌ها و تغییر سایه آن‌ها می‌تواند امری عادی باشد.

بالیاژمو | رنگ موی بالیاژ

بالیاژ

لایت مو | رنگ مو لایت

لایت مو

انواع رنگ مو

انواع رنگ مو

رنگ مو دائمی

آنچه که رنگ کردن دائمی نامیده‌می‌شود، تکنیکی می‌باشد که بر پایه اکسیداسیون مو است. با آمونیاک و پراکسید هیدروژن، رنگ موی جدید ثابت می‌شود. همانطور که از نام آن پیداست، رنگ محو نمی‌شود، تنها زمانی که موها دوباره رشد می‌کنند، مرزبندی در ریشه مو دیده‌می‌شود. این نوع رنگ مو برای کسانی مناسب است که می خواهند رنگ موهای خود را به شدت تغییر دهند. البته استفاده از آمونیاک موجب خشکی موهای شما می‌شود.

رنگ مو دائمی

انواع رنگ مو

رنگ بدون آمونیاک

این تکنیک نسبت به نسخه دائمی تهاجم کمتری به ساقه و بافت مو دارد. موها را بدون تغییر در رنگدانه‌ها رنگ می‌کند. این محصول رنگ طبیعی را بدون روشن کردن موها (دکلره کردن) می‌پوشاند. رنگ روشن‌تر و براق‌تر است. این تکنیک برای روشن کردن موها و پنهان کردن موهای سفید کاربردی است.

رنگ موقت

انواع رنگ مو | رنگ مو موقت

رنگ موقت بدون آمونیاک است در نتیجه بدون تغییر در ساختار مو، آسیبی به موهای شما نمی‌رساند. این تکنیک فقط برای ایجاد سایه و درخشندگی یا تغییر سریع و موقت استفاده می‌شود. این تکنیک شامل استفاده از رنگ موهای موقت مثل اسپری مو و… است.

انواع تکنیک های رنگ مو

به طور کلی تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی برای رنگ کردن موهای شما وجود دارد. اینکه کدام تکنیک برای شما مناسب است به انتخاب خود شما بستگی دارد. در ادامه تکنیک‌هایی را که این روزها ترند و محبوب هستند با هم بررسی می‌کنیم.

رنگ مو بالیاژ

این تکنیک مد روز است. بالیاژ کلمه‌ای فرانسوی به معنای جاروکشیدن است. در این تکنیک آرایشگر با حرکات رفت و برگشتی شبیه به جارو کشیدن موها را رنگ می‌کند. در تکنیک بالایاژ آرایشگر رنگ طبیعی موها را در حالی که با رنگ ترکیب می‌شود روشن یا تیره می‌کند.

رنگ مو بالیاژ | انواع تکنیک های رنگ مو

بهترین رنگ مو

هایلایت مو

هایلایت تکنیکی است که در آن بخش‌ها و دسته‌های از مو به رنگی روشن تر از رنگ زمینه و پایه، تغییر داده‌می‌شوند. این تکنیک با دادن حجم به موها به ویژه برای افرادی مناسب است که موهای نازک و کم حجمی دارند.

رنگ مو آمبره

رنگ مو آمبره که به آن سایه‌دار نیز گفته‌می‌شود یک تکنیک رنگ مو فرانسوی است. آمبره گونه ای از بالیاژ است و باعث می‌شود تا موها روشن شوند و در عین حال رنگ طبیعی ریشه‎ها حفظ شود. به این معنی که رنگ طبیعی موها در ابتدا حفظ شده و در ادامه رنگ روشن‌تر می‌شود. در واقع، آرایشگران حرفه‌ای طول موها را با رنگ متوسط ملایم رنگ می‌کنند و رنگ روشن تری را روی نوک موها اعمال می‌کنند. همچنین در این سبک ممکن است تفاوت و کنتراست بین دو رنگ بسیار زیاد باشد. آمبره برای موهای متوسط تا بلند عالی است اما روی موهای کوتاه چندان مناسب نیست!

رنگ مو آمبره | انواع تکنیک های رنگ مو

سامبره مو

سامبره تکنیکی مشابه آمبره است با این تفاوت که این تکنیک ظریف‌تر است و تغییر رنگ مو از تیره به روشن تدریجی است به گونه ای که خط تغییر رنگ در آن به راحتی قابل تشخیص نیست. تکنیک سامبره در حال حاظر یکی از شیک‌ترین و محبوب‌ترین تکنیک‌ها است.

بي بي لايت

بی‌بی لایت نوعی بالیاژ است که بسیار ظریف‌تر است و با دقت بیشتری انجام می‌شود. یکی از جذابیت های اصلی تکنیک‌ بی‌بی لایت این است که می‌توان آن را برای هر رنگ مو و هر اندازه‌ای (بلند/کوتاه) استفاده کرد. همچنین اگر دوست دارید مدل و رنگ موی خود را تغییر دهید، اما تغییر خیلی شدید نمی‌خواهید، بی‌بی لایت انتخاب فوق‌العاده‌ای است. بیبی لایت بسیار طبیعی، ظریف است و مهمتر از همه به نگهداری کمتری نیاز دارد. بی‌بی لایت ظاهری جوان‌تر به شما می‌دهد. آرایشگر شما می تواند به شما کمک کند تا سایه مناسبی را انتخاب کنید تا با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد و بهترین نتیجه رنگ را به دست آورید.

بی بی لایت | انواع تکنیک های رنگ مو

مش

در تکنیک مش آرایشگر بخش‌هایی از مو را به رنگ روشن‌تری از رنگ پایه تغییر می‌دهد. برای این کار حتما باید موها دکلره شوند. در این تکنیک قسمت‌های روشن در تضاد با قسمت‌های تیره هستند و به دلیل همین تفاوت رنگ طبیعی با قسمت‌های دیگر به وضوح قابل مشاهده است. مش یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خانم هایی با موهای کوتاه است.

بهترین رنگ مو از نظر مارک

بدون شک یکی از بهترین برندهای تولید کننده رنگ مو در جهان لورال L’Oréal است. این شرکت فرانسوی که در زمینه محصولات آرایش و مراقبتی فعالیت می‌کند، بهترین نوآوری‌ها را در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی از نظر کیفیت، کارایی و ایمنی ارائه می‌کند.

بهترین رنگ مو از نظر مارک

بهترین مارک رنگ مو برای موهای سفید

خوشبختانه امروزه رنگ‌ها و محصولات زیادی مخصوص پوشاندن موهای سفید وجود دارد. گاهی اوقات این موهای سفید می‌تواند فقط چند تار باشد یا در موارد شدید تقریباً شامل تمام موها می‌شود. در ادامه این محصولات یکی از بهترین‌‌ها برای پوشاندن موهای خاکستری و سفید است. اگر شما یکی از کسانی هستید که نگران آسیب مواد شیمیایی به موهایتان هستید،Naturtint می‌تواند برای شما مناسب باشد که یک محصول طبیعی بدون مواد شیمیایی مضر است. این یک رنگ موی طبیعی برای پوشاندن موهای خاکستری می‌باشد که 100٪ ارگانیک است.

کرم اکسلنس لورآل پاریس

یکی از بهترین محصولات رنگ کردن موهای خاکستری و سفید ، کرم Excellance توسط L’Oreal است، که یکی از نام‌های بزرگ در زمینه تولید محصولات آرایشی و مراقبت از مو می‌باشد. سهولت کاربرد، قیمت و مدت اثر، این رنگ، یکی از بهترین گزینه‌ها برای پوشاندن موهای خاکستری است.

رنگ موی ترکیبی

در واقع رنگ مو ترکیبی، هنر آمیختن چند رنگ مختلف برای به دست‌آوردن یک رنگ خاص می‌باشد. در این تکنیک همه چیز به مهارت، تخصص و حرفه‌ای بودن هیرکالریست و تخصص وی در ترکیب مقدار و درصد رنگ‌ها برای به دست‌آوردن رنگ مد نظر و همچنین کیفیت رنگ و مواد مورد استفاده توسط وی، بستگی دارد.

رنگ موی ترکیبی

رنگ موی بلوند دودی روشن

بدون شک رنگ مو دودی یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های این روزها در بین بانوان است. بلوند دودی روشن، رنگی شبیه به شنی دارد که میزان روشنی یا تیرگی آن می‌تواند در کاتالوگ‌های مختلف، برندهای رنگ متفاوت باشد.

رنگ موی یاسی

رنگ مو یاسی یکی از رنگ‌های جذاب و ترند این روزها می‌باشد. که در بین افراد جوان‌تر به خصوص نوجوان‌ها و جوان‌ها محبوب است. یاسی یک رنگ شیک، فانتزی و مرموز است که در سایه‌های مختلفی از تیره تا روشن و یا ترکیب با سایر رنگ استفاده می‌شود.

رنگ موی ترکیبی | رنگ مو یاسی

رنگ موی کاراملی

رنگ کاراملی یک رنگ موی مد روز و فوق العاده است. این رنگ با پایه قهوه‌ای متوسط مایل به قرمز برای ایجاد تن بر روی موها و در انواع سایه‌های کاراملی، کاراملی روشن، کاراملی تافی، کاراملی ارغوانی و… استفاده می‌شود. کاراملی برای پوست های برنزه عالی است، زیرا درخشش طبیعی موهای شما را بیشتر می‌کند و ظاهری طلایی ایجاد می‌کند.

رنگ مو توسط مریم طهرانی

در صورتی که تمایل دارید تا موهای خود را به بهترین روش و کیفیت ممکن رنگ کنید، کافی است تا با ما تماس بگیرید و وقت مناسب را رزرو کنید. ما در آموزشگاه و سالن زیبایی مریم طهرانی با استفاده از با کیفیت‌ترین رنگ‌های موجود و با تیمی از هنرمندان با تجربه، رنگ موی فوق‌العاده‌ای را به شما هدیه کنیم. برای ارتباط با ما لطفا از طریق صفحه تماس با ما و یا شماره‌گیری سریع اقدام نمائید.